Bekleme Odası Listesinden Zoom Toplantısına Kişi Nasıl Kabul Edilir

Zoom, Zoom Bombing’i önlemek ve davetsiz misafirlerden gelen toplantıların güvenliğini sağlamak için tüm toplantılar için varsayılan olarak Bekleme Odasını etkinleştirdi.

Zoom’da oluşturduğunuz tüm yeni toplantılarda artık Bekleme Odası etkin olacaktır. Yani, katılımcıların toplantıya girmek için toplantı sahibinden onay alması gerekir.

Toplantı sahipleri, Zoom toplantısında ‘Katılımcılar’ panelinden toplantıya girmeyi bekleyen katılımcıları görebilir. Bir katılımcıyı tek tek ‘Kabul’ edebilir veya bekleme odasındaki katılımcıları bir defada ‘Kabul et’ seçeneğini seçebilirler.

Yakınlaştır toplantı penceresinde, birisi toplantınıza katılmaya çalıştığında, toplantı sahibi kontrol çubuğundaki ‘Katılımcıları Yönet’ seçeneğinin üzerinde katılımcıyı ‘Kabul Et’ veya ‘Tüm katılımcıları gör’ seçenekleriyle birlikte bir açılır pencere görürsünüz. .

Bekleme odasında birden fazla katılımcı varsa, Zoom Toplantısı penceresinde ‘Katılımcılar’ panelini açmak için ‘Bekleme odasını gör’ düğmesine tıklayın.

💡Bekleme odasındaki katılımcıları görmek için pencerenin altındaki toplantı sahibi kontrol çubuğundaki ‘Katılımcıları Yönet’ seçeneğine de tıklayabilirsiniz .

Toplantı penceresinin sağ tarafında ‘Katılımcılar’ paneli açılacaktır. Panelin üst kısmında ‘… insanlar bekliyor’ bölümünün altında bekleme odasında bulunan kişilerin listesi olacak.

Bekleme Odasından bir katılımcıyı kabul etmek için, fare imlecini katılımcı adının üzerine getirin ve adlarının yanında görünen ‘Kabul Et’ düğmesine tıklayın.

Bekleme salonundaki tüm katılımcıları tanıyorsanız, Katılımcılar panelindeki ‘… insanlar bekliyor’ satırının yanındaki ‘Tümünü Kabul Et’ seçeneğine tıklayarak hepsini bir kerede kabul edebilirsiniz.

Zoom’da bekleme odasındaki insanları yönetmek kolaydır. Ancak, rahatsız edici bulmanız durumunda, belirli bir toplantı için veya tüm Zoom toplantıları için varsayılan olarak Zoom’daki bekleme odasını devre dışı bırakırsınız.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir