Arçelik Kombi E01 Arızası Nedir?

Arçelik kombi kullanıyorsunuz ve kombiniz bir anda çalışmaz duruma geldi ve sizde eviniz de kombi ile yapacağınız işleri halledemiyorsunuz. Bu durum başınıza geldiyse eğer bu arıza kodunun ne olduğunu aşağıda size elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız.

Arçelik E01 Arıza Kodu Nedir?
Arçelik marka kombi de E01 arıza kodu oluşmasının nedeni Başarısız ateşleme / gaz besleme hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani bu arıza koduyla karşılaştıysanız olası durumlar şunlardır;

– Kombiye gaz gelmiyordur evinizin gazını kontrol edin,

– Kombinin içindeki su bitmiş veya azalmış olabilir,

– Kombinin anakartı arızalanmış olabilir,

– Kombi ateşlemesinde sorun olabilir.

Arçelik E01 Arıza Kodu Sorunu Nasıl Çözülür?

İlk olarak doğal gaz ile kullanmış olduğunuz başka bir cihazınız var ise ona gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Ola ki gazınız kesilmiş olabilir veya bulunduğunuz yerde gaz hattında çalışma olabilir. Eğer ki başka cihazınızda gaz var ise 2. yöntem olarak aşağıda ki seçeneği uygulayın.

Arçelik kombisinde E01 arıza kodu ile karşılanlar ilk olarak kombide ki R tuşuna 2 saniye kadar basılı tutunuz ve çalıştırmayı deneyin eğer ki aynı sorun devam ediyorsa reset işlemini 3 kez tekrarlayın.

Eğer ki cihazı resetlemenize rağmen sonuç değişmiyor ise ve cihazınızı garantisi varsa arçelik yetkili servisine kayıt oluşturun. Eğer ki cihazınızın garantisi yoksa size en yakın arçelik özel servisinden destek alabilirsiniz. Çünkü kullanıcı olarak bu arıza için sizin yapabileceğiniz fazla bir şey bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir!

Kombi Dolabı Nasıl Olmalı

Kombi dolabı, insanların görünürlüğüne bağlı olarak değişir. Her şeyden önce, Kombi kabininin açıklamasına kısaca bakarsanız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir