Windows 10'da Belirli Oyunlar ve Programlar İçin Zaman Sınırı Nasıl Ayarlanır

Windows 10, çocuklar için bilgisayar kullanımı için zaman sınırları belirlemenize olanak tanıyan yerleşik bir Ekran Süresi yönetimi özelliğine sahiptir. Yetişkinler için de bir zaman sınırı belirlemek için bir komut satırı numarası bile var, ancak yerleşik özellikte eksik olan şey, bir program düzeyinde zaman sınırlarını ayarlama kontrolüdür.

Bir oyuna bağımlıysanız ve bağımlılığınızın üstesinden gelme iradesine sahip değilseniz, PC’nizde oyun için bir zaman sınırı belirlemek harika bir fikirdir. Aynısı Netflix, Prime Video, Hulu ve diğerleri gibi eğlence web siteleri için de geçerlidir.

Dahili Windows 10 zaman sınırı özelliği programları zaman bazında engellemenize izin vermez. Bilgisayarınızdaki belirli oyunlara ve uygulamalara zaman sınırları ayarlamak için HomeGuard Activity Monitor gibi üçüncü taraf yazılımları kullanabilirsiniz. 15 günlük deneme süresine sahip ücretli bir yazılımdır. Belirli bir oyun veya uygulamaya olan bağımlılığı azaltmada yararlı bulursanız, yazılımın ömür boyu lisansını 40 $ karşılığında almak isteyebilirsiniz.

HomeGuard Activity Monitor’ü indirin

HomeGuard kullanarak Windows 10’da Oyunlar için zaman sınırı nasıl ayarlanır

  1. Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak HomeGuard Activity Monitor’ü bilgisayarınıza indirin ve kurun.
  2. Kurulduktan sonra programı açın ve Seçenekler »İzleme Ayarları’na gidin .
  3. İzleme ve Engelleme Ayarları penceresinden, sol panelden Programlar’a tıklayın »Bilgisayarınızdaki Yüklü Uygulamalar listesinden zaman sınırı ayarlamak istediğiniz programı seçin ve bunu Engellenen Uygulamalar listesine eklemek için >> düğmesine tıklayın. Şimdi engelleme listesine eklediğiniz uygulamayı tıklayın, ardından Her zaman engellenen onay kutusunun işaretini kaldırın ve ardından Engelleme Süreleri düğmesini tıklayın .
  4. Şimdi uygulamanın engellenmesini istediğiniz saat dilimlerini seçin. Engellenen süreleri toplu olarak seçmek için fare imlecini sol tıklama ile sürükleyebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, uygulamayı 18:00 – 20:00 dışında çoğu zaman engellenecek şekilde seçtim.

Bu kadar. HomeGuard yazılımını kullanarak bir uygulama / oyun için bir zaman sınırı belirlediğinizde, uygulama bilgisayarınızda belirlenen sınırların ötesinde çalışmayacaktır.

HomeGuard yazılımı, çalışma süreniz boyunca üretken kalmanıza yardımcı olacak bir dizi başka ilgili özelliğe de sahiptir. Umarız yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir!

How to Set GIF as Wallpaper in Windows 11

Windows 11’de GIF Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Windows 11 masaüstünüze bir kişilik dokunuşu eklemek ister misiniz? Ücretsiz ve kullanımı kolay Lively Wallpaper ve BioniX uygulamalarını kullanarak bir GIF'i duvar kağıdı olarak nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir