Windows 10 sürüm 1909, Kasım 2019 Güncelleme Hataları ve Sorunları

Windows 10 sürüm 1909, Kasım 2019 güncellemesi artık herkesin bilgisayarlarına indirip yüklemesine hazır. Şu anda yalnızca Windows Update ayarlarından uyumlu cihazlara sunuluyor, ancak Microsoft tarafından yapılan uyumluluk kontrollerini atlayarak Kasım 2019 güncellemesini manuel olarak sisteminize yüklemek için Windows 10 1909 ISO dosyasını da indirebilirsiniz.

Ancak, Windows 10 sürüm 1909’u PC’nize zorla yüklemek kararsız bir sisteme neden olabilir. Microsoft’un uyumluluk kontrolleri, en son Windows 10 güncellemesinin bilgisayarınızda yüklü bileşenlerle uyumlu olduğundan emin olun. Bilgisayarınızın donanımında uyumsuz sürücü gibi sorunlar varsa, bu durumda Microsoft, uyumsuz sürücü güncellenene kadar sisteminizde güncellemeyi sunmayacaktır.

Bununla birlikte, bir Windows 10 güncellemesinde hataları ve sorunları görmek nadir değildir. Bazı sistemler güncellemeyi yüklemeye çalışırken hata veriyor, diğerleri güncellemeyi yükledikten sonra sorunlar yaşıyor. Bu makalede, hem yükleme hatalarını hem de yükleme sonrası sorunları gidermeye çalışacağız.

Windows 10 sürüm 1909 güncellemesinde Kurulum Hataları

Windows 10 sürüm 1909 güncellemesi yüklenirken hata oluştu

Bir hata nedeniyle Windows 10 sürüm 1909 güncellemesini yükleyemiyorsanız, Windows Update Bileşenlerini sıfırlamak sorunu çözebilir. Windows 10 güncellemelerindeki yaygın yükleme hatalarının çoğunda çalışır.

Windows 10 sürüm 1909 güncellemesinde 0x80080008 hatasını düzeltmek için ayrıntılı bir kılavuzumuz var. Yaygın hataların çoğunu düzeltmek için takip edebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa, her zaman Windows 10 sürüm 1909 ISO dosyasını indirebilir ve en son Windows 10 güncellemesini bilgisayarınıza manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Windows 10 sürüm 1909 güncellemesiyle ilgili sorunlar

Bilgisayarınıza Windows 10 sürüm 1909’u manuel olarak yüklediyseniz, sisteminizde WiFi ve Bluetooth bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

📡 WiFi bağlantı sorunlarını düzeltin

Bilgisayarınızda kesintili veya rastgele bağlantı kesintileri gibi WiFi bağlantı sorunları yaşıyorsanız, bu muhtemelen sisteminizdeki kablosuz kartla ilgili bir sürücü uyumsuzluğu sorunudur.

Bilgisayarınızda yüklü kablosuz kart için bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir dizüstü bilgisayarınız varsa, mevcut en yeni WiFi sürücüsünü indirmek için OEM destek sitesini ziyaret edin . Masaüstü kullanıcısıysanız, güncellenmiş bir WiFi sürücüsü için ana kartınıza veya kablosuz kart sağlayıcınıza danışın.

Windows 10 sürüm 1909 güncellemesinde WiFi sorunlarını çözme kılavuzumuzu da faydalı bulabilirsiniz.

🥶 Bluetooth bağlantı sorunlarını düzeltin

Microsoft, Realtek tarafından yapılan Bluetooth radyolarının Windows 10 sürüm 1909 güncellemesi yüklendikten sonra beklendiği gibi çalışmayabileceğini kabul etti. Yazılım devi, etkilenen tüm sistemler için yeni sürücüler yayınlamak üzere Realtek ile birlikte çalışıyor.

Sisteminiz Bluetooth bağlantı sorunlarından etkileniyorsa, sorunu çözmek için sorunu elinize alabilir ve Realtek sürücüsünü PC’nizde 1.5.1011.0 veya sonraki bir sürüme güncelleyebilirsiniz. Bilgisayarınız için güncellenmiş Realtek sürücüsü için OEM destek sitesini kontrol edin.

Windows 10 sürüm 1909’u yükledikten sonra başka sorunlar yaşıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde yayınladığınızdan emin olun.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir