Whereby Odasına Nasıl Katılırım?

İş arkadaşlarımız, arkadaşlarımız ve ailemizle bağlantı kurmamızı ve hatta derslere katılmamızı sağlayan video toplantıları bu yıl tasarruf zarafetimiz oldu. Bunun için harika bir video konferans uygulaması. Diğerlerinin yanı sıra ekran paylaşımı, toplantı kayıtları ve sohbet gibi birçok özelliğe sahiptir.

Ancak, Whereby video konferansını kategorideki diğer tüm uygulamalardan ayıran, sonsuza kadar tekrar kullanabileceğiniz kişiselleştirilmiş toplantı odalarıdır. Kişiselleştirilmiş toplantı odalarının denklemi, bir web uygulaması olması gerçeğiyle birleştiğinde, Whereby’de bir toplantıya katılmayı oldukça kolaylaştırır.

Whereby’de bir Odaya Katılın

Whereby’deki bir toplantı odasına panonuzdan veya doğrudan tarayıcının adres çubuğundan katılabilirsiniz.

Kontrol panelinizden bir odaya katılmak için whereby.com adresine gidin ve hesabınızla oturum açın.

Hesabınızın kontrol paneline ulaşacaksınız. ‘Farklı bir odaya katıl’ seçeneğini tıklayın.

Odaya Katıl penceresi açılacaktır. Ücretsiz veya profesyonel bir odaya katılmak için metin kutusuna oda adını girin.

Bir İşletme hesabı odasına katılmak için, ‘İşletme URL’sini Ayarla’ seçeneğini tıklayın.

Ardından, iş alanını ve katılmak istediğiniz alandaki odanın oda adını girin. Son olarak, ‘Katıl’ düğmesini tıklayın.

Bir toplantıya katılmadan önce ses ve görüntü ayarlarınızı değiştirebileceksiniz. Hayır, katıldığınız oda tipine bağlı olarak, yani kilitli olsun ya da olmasın, ya kapıyı çalmanız gerekir ya da toplantı odasına doğrudan katılırsınız. Kilitli bir oda için, ekranınızda pencere göründüğünde ‘Tıkla’ düğmesini tıklayın. Ardından, ev sahibi sizi içeri alana kadar bekleyin.

Kilitli olmayan bir oda için, odaya girmek için ‘Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklayın.

Ayrıca , tarayıcının adres çubuğundaki bağlantıyı girerek bir odaya doğrudan katılabilirsiniz . Adres çubuğuna gidin, whereby.com/Room-Name yazın ve enter tuşuna basın.

Bu bir odaya katılma yöntemi, Whereby hesabı olmayan kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Doğrudan bağlantıyı kullanarak, Whereby’de bir toplantıya katılmak için bir hesap oluşturmanız istenmez. Bunun yerine adınızı soracaktır.

Ardından, toplantı odasına girmek için ‘Toplantıya Katıl / Tıkla’ düğmesine tıklayın.

Whereby’i kullanmak, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çok kolaydır. Ve kişiselleştirilmiş odalar, acemiler için bile kullanımı çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, toplantı bağlantıları basit olduğu için bir odaya katılmayı son derece kolay hale getirerek diğer video konferans uygulamalarına göre bir avantaj sağlarlar. Ayrıca gelecekte herhangi bir toplantıya kolayca katılmak için oda adlarını da hatırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir