Verizon iPhone'unuzda iOS 14'te Önemsiz Arayanları Susturma

Verizon kullanıcıları artık iOS 14’te otomatik robocall korumasına sahip İstenmeyen aramalar sadece bir sıkıntı değildir, aynı zamanda potansiyel olarak zararlı olabilirler. Araba sigortası satarak, istihdam fırsatları satarak ya da kredi kartı ve sosyal güvenlik dolandırıcılığı kullanarak insanları dolandırmak isteyen dolandırıcılar için bir nevi başvurulacak yer haline geldi. Verizon’un yeni ‘Önemsiz Arayanları Sustur’ ayarı sizi korumak […]

Verizon kullanıcıları artık iOS 14’te otomatik robocall korumasına sahip

İstenmeyen aramalar sadece bir sıkıntı değildir, aynı zamanda potansiyel olarak zararlı olabilirler. Araba sigortası satarak, istihdam fırsatları satarak ya da kredi kartı ve sosyal güvenlik dolandırıcılığı kullanarak insanları dolandırmak isteyen dolandırıcılar için bir nevi başvurulacak yer haline geldi.

Verizon’un yeni ‘Önemsiz Arayanları Sustur’ ayarı sizi korumak için burada. Önemsiz Arayanları Sustur ayarı etkinleştirildiğinde, otomatik aramaları ve olası dolandırıcılık ve istenmeyen aramaları engeller ve bunları doğrudan sesli postanıza gönderir.

Başlangıçta yalnızca Call Filter Plus planı aboneliğine sahip kullanıcılar için mevcut olsa da, artık iOS 14 kullanan tüm Verizon müşterileri için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu ayar ayrıca varsayılan olarak etkinleştirilmiştir, bu nedenle hiç kimse avantajlarından mahrum kalmayacaktır.

Artık Apple, iOS 14’ten önce de tanıdık bir şeye sahipti – ‘Bilinmeyen Arayanları Sustur’ özelliği. Ancak özellikle ilgili sorun, yalnızca spam değil, tüm bilinmeyen arayanları susturmasıdır. Bu nedenle, bilinmeyen numaralardan, belki de iş aramalarından çok sayıda önemli arama alan biriyseniz, bu ayarın sizin için baş ağrısına dönüşmemesi imkansızdır.

Ancak Verizon’un ‘Önemsiz Aramaları Sustur’ özelliği farklı ve daha akıllıdır. Yalnızca otomatik çağrıları ve bilinen spam veya dolandırıcılık çağrılarını filtreler. Ancak bunun sizin için olmadığını düşünüyorsanız, iPhone ayarlarınızdan istediğiniz zaman etkinleştirebilir / devre dışı bırakılabilir.

Ayarı bulmak için Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Telefon’a dokunun.

Ardından aşağı kaydırın ve ‘Çağrı Engelleme ve Tanımlama’ üzerine dokunun.

Ve orada ‘Önemsiz Arayanları Sustur’ ayarını bulacaksınız. Ayar varsayılan olarak tüm kullanıcılar için etkinleştirildiğinden geçiş açık olacaktır. Ayarı kullanmak için açık tutun veya kapatmak için üzerine dokunun.

İstenmeyen aramalara karşı tetikte olmak önemlidir. Bu günlerde sadece sinir bozucu pazarlama çağrılarını içermiyorlar, birçok insan da bu tür çağrıları başkalarını dolandırmak ve dolandırmak için kullanıyor. Ve Verizon bunu sizin yerinize yaptığında, endişelenmeniz gereken bir şey yok. Verizon’un yeni girişimi kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top