Mac'te Nasıl Geri Alınır

Yanlışlıkla bir dosyayı yanlış klasöre mi yerleştirdiniz veya bir belgedeki önemli bir satırı sildiniz. Endişelenmeyin, çünkü bilgisayarlarda ‘Geri Al’ denen bir şey var.

Basitçe ifade etmek gerekirse, ‘Geri Al’ son gerçekleştirilen eylemin etkisini geçersiz kılarak önceki bir duruma geri dönme eylemi anlamına gelir.

Mac’te ‘Geri Al’ yapmanın iki yöntemi vardır. Daha kolay ve evrensel olan elbette bir klavye kısayolu. Ancak çoğu uygulamada bir GUI ‘Geri Al’ düğmesi de bulabilirsiniz.

Mac’teki Klavyeden ‘Geri Al’

Command + Z tuşlarına birlikte basarak Mac’te son eylemi / düzenlemeyi ‘Geri Alabilirsiniz’.

Tek bir işlemi geri almak için klavye kısayoluna bir kez basın. Birden fazla işlemi geri almak için, Command tuşunu basılı tutmaya devam edin ve istediğiniz noktaya ulaşana kadar Z Bir görüntü veya belgede yapılan tüm eylemleri / düzenlemeleri geri almak için, tüm içerik orijinal durumuna geri yüklenene kadar Command + Z

Mac’te Menü çubuğundan ‘Geri Al’

Fare ve imleç size göreyse, menü çubuğundaki ‘Düzenle’ sekmesinden son eylemi de ‘Geri Al’ yapabilirsiniz. Tüm Mac uygulamalarında bir GUI ‘Geri Al’ GUI düğmesinin kullanılabilirliği konusunda bir garanti bulunmamakla birlikte, çoğu durumda olması gerekir.

GUI ‘Geri Al’ düğmesini kullanmak için, Menü çubuğundaki ‘Düzenle’yi tıklayın ve mevcut seçeneklerden’ Geri Al’ı seçin.

Akıllıca “Geri Al” ı kullanın

Bir belgede, görüntüde veya herhangi bir dosyada yapılan değişiklikleri ‘geri aldığınızda’ ve üzerinde bir düzenleme yaptığınızda (yanlışlıkla bile olsa), değişiklikleri ‘geri almaya’ başladığınız duruma yeniden yapamazsınız.

Bu nedenle, yalnızca belgenin orijinal durumunu önizlemek için değişiklikleri geri alırken dosyanın bir kopyasını kaydettiğinizden emin olun. Aptalca bir geri alma hatası nedeniyle tüm düzenlemelerinizi kaybetmek istemezsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Unable to Verify MacOS Update Issue

MacOS Güncellemesi Doğrulanamıyor Sorunu Nasıl Onarılır

Bu can sıkıcı hatayı ortadan kaldırmak için 9 düzeltme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir