İPhone'unuzdaki Tüm Alarmları Aynı Anda Silme

Alarm listesini bir defada temizlemek mi istiyorsunuz? Siri hizmetinizde!

Telefonlarımızdaki Alarm uygulaması, çoğumuz için uzun süredir alarm saatlerinin yerini almıştır. Dijital çalar saatlerimizi bu kadar sevmemizin nedenlerinden biri, tabii ki erteleme özelliği dışında, aynı anda birden fazla alarma sahip olabilmemizdir.

Eski günlerden kalma fiziksel bir çalar saatin aksine, alarmı neye ayarlayacağınız arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Veya her seferinde aynı alarm iğnesi ile tamir edin. Gün içinde de her zaman alarmı kurmanız gerektiğinde, sabahları alarmı tekrar kurmayı kim kaçırır ki? Bahse girerim hiçbirimiz bilmiyoruz.

Ve her şey için ayrı bir bireysel alarmımız varken neden olacağız? Uyanma saatinizi kaçırmadığınızdan emin olmak için 5 dakikalık aralıklarla ayarlanmış birden fazla alarmınız bile olabilir, ki bu – kimi kandırıyoruz – çoğumuz yapıyoruz.

Ancak benim gibi bir şeyseniz, Alarm uygulamasındaki alarmların listesi zamanla birikme eğilimindedir. Ve iPhone’daki uygulamaya gittiğinizde, her seferinde yalnızca bir alarmı silmenize izin verdiğini göreceksiniz. Ve iPhone’unda 10 veya 20 alarm bulunan biri için, gerçekten çok çabuk sinir bozucu oluyor. Öyleyse yapacak bir şey yok mu?

Siri’den Sizin için Yapmasını İsteyin

Merak etmeyin. Alarmlar uygulaması tüm alarmları bir kerede silmenize izin vermese bile, bunu yapamayacağınız anlamına gelmez. Tüm alarmlarınızı tek bir hamlede silen oldukça basit bir hack var.

Not: Bu hack, Uyku vakti alarmınızı silmez.

Siri’nin sizin için ilgilenmesine izin verebilirsiniz! İPhone’unuzda sürekli dinliyorsa “Hey, Siri” deyin veya Siri’yi uyandırmak için Ana Ekran düğmesine uzun basın.

Ardından, “Tüm alarmlarımı sil” deyin. Siri, herhangi bir işlem yapmadan önce sizden onay isteyecektir. Ona izin vermek için ‘Evet’e dokunun.

Siri daha sonra, ister etkin ister devre dışı olsun, tüm alarmlarınızı silecektir.

İpucu: Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuzda manuel olarak açıp kapatmak yerine Siri’den tüm alarmları sizin için etkinleştirmesini / devre dışı bırakmasını isteyebilirsiniz.

İşte gidiyorsun! Bu numara ile, Alarmlar uygulamasını açma zahmetine girmenize bile gerek kalmayacak. Siri her şeyi sizin için yönetebilir. Hatta Siri’den sizin için yeni alarmlar kurmasını isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir