iPhone 11, eSIM ile Çift SIM'i destekler

Apple, 10 Eylül etkinliğinde diğer birçok şeyin yanı sıra iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’yu duyurdu. Yeni iPhone’un en öne çıkan özellikleri geniş açılı kamera ve Gece Modu. Gerçekten, bir iPhone XS’den yükseltme yapmak istemenize neden olacak daha heyecan verici bir şey yok.

Ancak, eski bir iPhone’dan yükseltme yapıyorsanız ve yeni iPhone 11’in eSIM ile Çift SIM’i destekleyip desteklemediğini merak ediyorsanız? Evet öyle. Apple, geçen yıl onlardan olduğu için sahnede bundan bahsetmedi, ancak iPhone 11’in özelliklerine hızlı bir bakış, yeni iPhone’da nano SIM ve eSIM ile Çift SIM kurulumunun desteklendiğini garanti ediyor.

2019’un tüm yeni iPhone modelleri – iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, Çift SIM ve eSIM işlevlerini destekler.

Ancak, tüm operatörler eSIM’i desteklemez ve hatta bazıları üzerinden satın aldığınızda özelliği devre dışı bırakabilir. Bu nedenle, iPhone’unuzda Çift SIM kullanmayı dört gözle bekliyorsanız, eSIM desteği hakkında önce operatörünüze danışın.

ESIM ile Çift SIM nasıl çalışır?

Apple, normal nano boyutlu SIM kartların yanında çalışan bir eSIM kurulumuyla iPhone’a Çift SIM işlevini getirdi. Apple’ın eSIM’i piyasaya sürmesinden bu yana bir yıldan fazla zaman geçti, ancak yeni nesil SIM stili için operatör desteği hala sınırlı.

Taşıyıcı operatörünüz destekliyorsa, iPhone’unuza bir eSIM ile ek bir hücresel servis ekleyebilirsiniz. Bir eSIM istemek için taşıyıcı mağazayı ziyaret etmeniz veya destek hattını aramanız gerekebilir.

İPhone’unuza bir eSIM ekledikten sonra, kontrol merkezinde çift hücresel hizmetler aşağıdaki gibi görünecektir.

ESIM ile ilgili en harika şey, telefonunuza istediğiniz kadar hücresel servis ekleyebilmenizdir. Örneğin, eSIM destekli iPhone’unuzda 10 hücresel servisi saklayabilir ve ayarlar menüsünden bunlar arasında anında geçiş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir