iOS 17’de iPhone’daki Mesajlar ve Postadaki Doğrulama Kodlarını Otomatik Olarak Temizleme

Apple, Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC) en yeni işletim sistemini sergiledi ve açılış konuşmasında en yeni özelliklerini tanıttı. Bununla birlikte, bazı özellikler açılış konuşmasına ulaşmadı ve doğrulama kodlarınızın (işlemler için OTP’ler) iPhone’unuzdan otomatik olarak silinmesi bunlardan biri. Ve oğlum, iPhone’larımıza sinsice giren bu özellik bizi heyecanlandırıyor mu?

Dijital olarak ödeme yapmak neredeyse hepimiz için bir norm haline geldi. Ve çoğu çevrimiçi işlem için, bunu doğrulamak için bir OTP alırız. Ve bu mesajlar hakkındaki gerçek şu ki, ne kadar yararlı olsalar da, siz işlemi tamamladığınızda hemen işe yaramaz hale geliyorlar. Ardından, orada öylece oturup gelen kutunuzu karıştırırlar.

Neyse ki, artık durum böyle değil. Artık iPhone’unuzdaki bir geçişe dokunabilirsiniz ve mesaj olarak veya postada almış olabileceğiniz doğrulama kodlarını otomatik olarak silecektir.

Doğrulama Kodlarını iPhone’unuzdan Otomatik Olarak Silin

iOS 17’ye güncelledikten sonra, ilk kez bir parola aldığınızda, ekranınızda kullanımdan sonra doğrulama kodlarını silmek isteyip istemediğinizi soran bir istem görüntülenir. ‘Kullandıktan Sonra Sil’e dokunursanız, işiniz o anda ve orada yapılır.

Ancak, daha sonra ayarlarda ayarlamayı seçtiyseniz, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından Ayarlar uygulamasına gidin.

Bundan sonra, ‘Parolalar’ kutucuğuna dokunun ve devam etmek için kimlik doğrulaması sağlayın.

Ardından, devam etmek için ‘Parola Seçenekleri’ kutucuğuna dokunun.

Son olarak, dokunarak ‘Otomatik Olarak Temizle’ seçeneğinin geçişini açın.

Ve bu kadar. iPhone’unuzda aldığınız doğrulama kodları otomatik olarak temizlenecektir.

Doğrulama kodları, Mesajlarınızda ve posta gelen kutusu klasörünüzde birikebilir. Bu yeni küçük şık özellik, onu düzene sokacak ve bu doğrulama kodlarını sanki hiç gelmemişler gibi iPhone’unuzdan atacak.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir