iOS 17 ile iPhone’da Apple Music’te Crossfade Nasıl Etkinleştirilir

Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) üzerimizde bazı bombalar bıraktı! iOS 17, bir tavus kuşunu kıskandırabilecek bir dizi göz kamaştırıcı yeni özellikle gösteriş yaparak teknoloji pistine çıktı. Ancak, herhangi bir büyük sanatçı gibi, Apple da tuvalde gizli bazı dahice vuruşlar bıraktı.

Bu gizli mücevherler arasında Apple Music’teki çapraz geçiş özelliği var. Doğru duydunuz millet! Beklenen oyun sona erdi. Apple’ın rakipleri bu özelliği birkaç yıl önce eklemiş olabilir, ancak dedikleri gibi geç olması hiç olmamasından iyidir. Şimdi, Apple crossfade ekspresine atlayarak en sevdiğiniz şarkılara yumuşak geçişler getiriyor.

Crossfading nedir? Etkinleştirmeli misiniz?

Crossfading, iki şarkı arasındaki boşlukları ortadan kaldıran bir ses jargonudur. Perspektif olarak ifade etmek gerekirse, crossfading etkinken, bir şarkı bitmek üzereyken, yaklaşan şarkı daha yüksek bir ses seviyesinde yavaş yavaş yavaş yavaş kaybolur.

Crossfading, müzik çalarken ani sessizlik boşluklarını önlemek için DJ’ler tarafından tipik olarak kullanılır. Ancak, dans seansı için her zaman bir DJ’e veya kalabalığa ihtiyacınız yoktur. iPhone’unuzdaki crossfade özelliğini etkinleştirebilir ve serbest bırakabilirsiniz.

Müziğinizi, aralarında herhangi bir sessizlik olmadan hızlı bir tempoda dinlemek istiyorsanız, bu özellik çok yararlıdır. Ancak, crossfading’in yaklaşan şarkının içeri girmesine izin vermek için şarkının küçücük bir ucunu yediğine dikkat edin.

Artık crossfading’i anladığınıza göre, onu iPhone’unuzda nasıl etkinleştireceğinize geçelim. Üç aşamalı basit bir işlemdir.

Ayarlardan Apple Music’te Crossfade’i etkinleştirin

İlk olarak, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından Ayarlar uygulamasına gidin.

Bundan sonra, ‘Müzik’ kutucuğunu bulun ve üzerine dokunun.

Son olarak, açmak için ‘Crossfade’ anahtarına dokunun. Bu kadar.

Parçalarınız artık sorunsuz bir şekilde geçiş yapacak ve müzik asla durmayacak.

Yukarıda belirtilen adımları kullanarak iPhone’unuzdaki crossfade özelliğini kolayca etkinleştirebilir ve o partiyi başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir