iMessage’da Dart Nasıl Oynanır?

Yakınınız ve sevdiklerinizle sanal olarak iMessage’da bir dart oyunu oynayın.

Dart, insanların sosyalleştiği çok popüler oyunlardan biridir. Ancak, siz ve arkadaşınız fiziksel olarak dart oynamaya vakit bulamayabilirsiniz veya aynı şehirde yaşamıyor bile olabilirsiniz.

Neyse ki, iMessage’da fiziksel olarak olduğu kadar zahmetsizce dart oynayabilirsiniz. Ayrıca siz ve rakibiniz sizin sıranız bitene kadar oyun duraklatılacağı için uygun bir zamanda oynayabilirsiniz. Şimdi, bu ne kadar harika?

Gerçek hayatta dart oynamadıysanız, ancak oyunu yakın ve sevdiklerinizle birlikte oynamak istiyorsanız, iMessage’daki dart oyunu tam size göre olacak.

Ancak, ‘Dart’ iMessage mağazasında bağımsız bir oyun olarak mevcut değildir. Bu nedenle, iMessage mağazasından ‘GamePigeon’ uygulamasını indirmeniz gerekir.

Dart Tahtasını ve Oyunun Gündemini Anlamak

Dart oyununda belirli bir sayı ile başlarsınız ve onu sıfıra indirmek için puan kazanırsınız. Sıfır puana ulaşan ilk oyuncu oyunu kazanır.

Bir dart oyununda iMessage’da bulunan birkaç mod vardır, yani 101,201,301 . Modun sayısı, oyunun başında başladığınız puanı gösterir ve ardından sıfıra indirmek için tahtanın farklı bölümlerine dart atın.

Her oyuncu her turda üç deneme alır ve nihai puan tüm denemelerin birleşimidir. Dart tahtasının her bölümü, tahtanın çevresine yazılan kendi değerini taşır.

GamePigeon uygulamasını iMessage Store’dan indirin

Uygulamanın indirilmesi genellikle App Store’dan yapılır, ancak bu durumda uygulamayı Mesajlar uygulamasından indirmeniz gerekecektir.

GamePigeon uygulamasını indirmek için, ana ekrandan veya iPhone’unuzun uygulama kitaplığından Mesajlar uygulamasını açın.

Ardından, devam etmek için mevcut konuşma başlığına dokunun. Aksi takdirde, bir kişiyle yeni bir görüşme başlatmak için ‘Mesaj oluştur’ düğmesine tıklayın.

Ardından, iMessage uygulamalarını ortaya çıkarmak için konuşma ekranının altında bulunan gri renkli ‘App Store’ simgesine dokunun.

Ardından, ortaya çıkan seçeneklerden mavi renkli ‘App Store’ simgesine dokunarak iMessage mağazasını açın.

Şimdi, ‘Ara’ simgesine dokunun ve GamePigeonarama çubuğuna yazın. Ardından, sağ alt köşede bulunan ‘Ara’ düğmesine dokunun.

Ardından, arama sonuçlarından ‘GamePigeon’ kutucuğunu bulun ve tercih ettiğiniz şekilde kimlik doğrulamayı sağladıktan sonra indirmeyi başlatmak için ‘Al’ veya ‘bulut simgesi’ düğmesini tıklayın.

iMessage’da onlarla dart oynayabilmek için rakibinizden de aynı şekilde uygulamayı telefonuna indirmesini isteyin.

iPhone’unuzda bir Kişi ile Dart Oyunu Başlatın

Siz ve rakibiniz dart oyununu indirdikten sonra, ikinizden biri ilgili iPhone’larınızdan Mesajlar uygulamasından bir Dart oyunu başlatabilirsiniz.

Bunu yapmak için, ana ekrandan veya iPhone’unuzun uygulama kitaplığından Mesajlar uygulamasına gidin.

Ardından, oyunu oynamak istediğiniz kişinin konuşma başlığına dokunun. Yeni bir görüşme başlatmak isterseniz, devam etmek için ‘mesaj oluştur’ simgesine tıklayın.

Konuşma ekranındayken, iMessage uygulamalarını ortaya çıkarmak için gri renkli ‘App Store’ simgesine tıklayın.

Bundan sonra, ‘GamePigeon’ uygulamasını bulmak için açılan çubukta soldan sağa kaydırın ve üzerine dokunun. Ekranınızda bir dizi oyun ortaya çıkaracaktır.

Şimdi, devam etmek için seçenekler tablosundan ‘Dart’ kutucuğunu bulun ve üzerine dokunun.

Ardından, oyuna başlamadan önce, ‘Oyun Modu’ bölümünde bulunan ilgili seçeneklere dokunarak oynamak istediğiniz oyun modunu seçebilirsiniz. Oyun içi dartlarınızı kişiselleştirmek istiyorsanız, ‘Özelleştir’ kutucuğuna tıklayın ve beğeninize uygun olanı seçin.

Oyun modunu seçtikten ve dartınızı tercihinize göre özelleştirdikten sonra, oyunu başlatmak için ‘Gönder’ düğmesine tıklayın. Oyunu başlattığınızdan beri, rakibiniz ilk sırayı alır.

Şimdi, bir dart atmak için parmağınızı/başparmağınızı ekranın altından tahta parçasına doğru hafifçe vurun, vurmak istiyorsunuz.

Her turda dartları tahtaya atmak için üç deneme hakkınız olacak. Her turdaki puanınız tüm denemelerin toplamı olacak ve sıfır puana ulaşan ilk oyuncu oyunu kazanacak.

İpucu: Her denemede daha fazla puan kazanmak için dartınızı en yüksek puana sahip segmente doğrultmaya çalışın.

Dart için Ses ve Müziği Aç/Kapat

Oyun içi ses ve müzik oldukça az olsa da, kendi çalma listenizi dinlemek veya hiç müzik dinlemek istememeniz durumunda oyun yine de devre dışı bırakma seçeneği sunuyor.

Bunu yapmak için oyun ekranından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘hamburger’ simgesine dokunun. Bu, bir taşma menüsünü ortaya çıkaracaktır.

Şimdi, içerik menüsünden devam etmek için ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun. Bu, ekranınızda ayrı bir kaplama penceresi açacaktır.

Ardından, avatar özelleştirme seçeneklerinin altında, oyundaki SFX sesini kapatmak için ‘Müzik’ düğmesini bulun ve üzerine dokunun.

Oyun içi müziği kapatmak isterseniz, kapatmak için ‘Ses’ düğmesine dokunun.

İşte bu kadar, yakınınız ve sevdiğinizle sanal olarak dart oynamanın keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Set a Timer on Your iPhone Camera for Perfectly Timed Shots

iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir