Google Meet’te Kamera Nasıl Kapatılır

Son zamanlarda Google, Google Meet’i Google hesabı olan herkes için ücretsiz hale getirdi. O zamandan beri pek çok insan Meet’i işle ilgili konularda iletişim kurmanın yanı sıra, özellikle COVID-19 salgını sırasında çevrimiçi öğretmek ve öğrenmek için kullanıyor. 100 kişiye kadar (ücretsiz bir hesapta) bir toplantıya katılma imkanı sağladığı için, çevrimiçi sınıflara, iş toplantılarına ev sahipliği yapmak ve hatta sanal doğum günü partilerini kutlamak için idealdir.

Bir toplantıda toplantı sahibi veya katılımcı olmanız gerçekten önemli değil, yine de Google Meet, video ayarlarınızı tek bir tıklamayla kontrol etmenize olanak tanır.

Toplantı Sırasında Kamerayı Kapat

Google Meet’te devam eden bir toplantı sırasında videonuzu kapatmanız gerekiyor mu? Videonuzu Açmak / Kapatmak için arama araç çubuğunun altında bulunan ‘Kamera’ simgesine tıklamanız yeterlidir. Kamerayı hızlı bir şekilde Açmak / Kapatmak için CTRL+ Ekısayolunu da kullanabilirsiniz . Arama araç çubuğunu görmüyorsanız, farenizi toplantı ekranında herhangi bir yere hareket ettirmeniz yeterlidir; toplantı ekranının altında görünecektir.

Bir Toplantıya Katılmadan Önce Kamerayı Kapatın

Google Meet, yeni bir toplantı oluşturmadan veya mevcut bir toplantıya katılmadan önce kameranızı kapatma seçeneği de sunar.

Tarayıcınızda meet.google.com adresine gidin ve Google hesabınıza giriş yapın. Şimdi, yeni bir toplantı başlatmanız gerekirse, ‘Toplantı başlat’ı tıklayın. Veya devam eden bir toplantıya katılmanız gerekirse, toplantı kodunu girin ve sayfadaki ‘Katıl’ düğmesini tıklayın.

Ardından, Google Meet katılım ekranında, videonuzu Açmak / Kapatmak için arama araç çubuğunun altında bulunan ‘Kamera’ simgesini tıklayın. Kamerayı hızlı bir şekilde Açmak ve Kapatmak için CTRL+ Ekısayolunu da kullanabilirsiniz .

Bir toplantıda yüzünüzü göstermeniz gerekmediğinde, kameranızı Google Meet’te kapatmak için yukarıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir