DÜZELTME: iOS 14'te Widgetsmith Çalışmıyor, Açılmıyor veya Gri Widget Gösteriyor

Bu sorunların sizi hayallerinizdeki iPhone Giriş ekranından alıkoymasına izin vermeyin

Giriş ekranı widget’ları, iOS 14’ün piyasaya sürülmesinden bu yana geçen hafta Apple topluluğunda sıcak bir meta haline geldi. Apple’ın asıl amaçladığı amaç dışında (bilgilerinizi bir bakışta almak), başka bir tane buldular. amaç – iPhone kullanıcılarının estetik hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olmak. Ve Tanrı bunun için uzun zamandır beklediklerini biliyor.

Widget’larınızı bir adım öteye taşımanıza izin veren uygulamalar hakkında konuşurken, Widgetsmith listelerin başında geliyor. Fotoğraf widget’ları bir şekilde kült bir favori haline geldi ve sosyal medyada trend olan iPhone Ana Ekran estetik gönderilerinde ortaya çıkmaya devam ediyor. Açıkçası, herkes bu yeni keşfedilen gücü göstermek istiyor.

Ancak uygulamayı kullanırken herkes şanslı değil. Birçok kullanıcı çeşitli sorunlarla karşılaştı. Ama henüz umudunuzu kaybetmeyin. Uygulama açılmıyor, düzgün çalışmıyor, çöküyor veya gri bir widget göstermiyorsa, bu düzeltmeler umarım onu çalıştırmanıza yardımcı olur.

Widgetsmith’i App Store’dan güncelleyin

Uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Uygulamaların sonraki sürümleri genellikle önceki sürümlerdeki hataları ve sorunları düzeltir ve aynısı Widgetsmith için de geçerlidir.

Widgetsmith’in en son sürümü birçok hatayı düzeltir ve önceki sürüme göre iyileştirmeler sağlar ve kesinlikle bunu kaçırmak istemezsiniz. Bu nedenle, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, App Store’a gidin ve uygulamayı güncellediğinizden emin olun.

Şimdi sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini kontrol edin; benimki kesinlikle yaptı. Umarım seninki de yapar. Sonuçta, herkes Ana ekranlarını özelleştirebilmelidir. Ayrıca, gelecekteki tüm yeni güncellemelere de göz atın.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

Gri widget’ların sorunu için öncelikle uygulamada yapılandırdığınız widget’ı yanlışlıkla silmediğinizden emin olun. Bu durumda, uygulamada yeni bir widget oluşturun.

Ancak bu garip davranışın arkasında hiçbir neden yoksa iPhone’unuzu yeniden başlatın. Bunun, çoğu kullanıcı için gri pencere öğesi sorununu çözmenin en iyi yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Uygulamayı yeniden yükleyin

Başka hiçbir şey çalışmıyorsa, uygulamayı App Store’dan silmeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin. Sebep ne olursa olsun, birçok durumda işe yarıyor gibi görünüyor. Belki senin için de işe yarar.

Uygulamayı silmek için hafifçe dokunup titremeye başlayana kadar basılı tutun. Üzerinde bir ‘Kaldır’ (-) simgesi belirecektir; ona dokunun.

Bir ‘Kitaplığa Taşı veya Sil’ iletişim kutusu görünecektir. Seçeneklerden ‘Uygulamayı Sil’i seçin.

Ardından onay iletişim kutusunda tekrar ‘Sil’e dokunun.

Uygulama ve tüm verileri telefonunuzdan kaldırılacaktır. Şimdi App Store’a gidin ve uygulamayı yeniden yükleyin. Ve şimdi kullanmayı deneyin. Umarım sizin için de saat gibi çalışmaya başlar.

Düzeltmelerin hiçbiri sorunu çözmeye yardımcı olamadıysa, en iyi eylem şekli uygulama geliştiricisinin durumu düzeltmesini beklemektir. Ana ekran widget’ları çok yeni olduğu için, sorunlar olması kaçınılmazdır. Ama bu kadar az zamanın düzeltemeyeceği hiçbir şey.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir