Öğretmenler Google Meet’te Ekranınızı Görebilir mi?

Google Meet, bu benzeri görülmemiş zamanlarda vazgeçilmez bir yardım kaynağı olmuştur. Başkalarıyla olan bağımızı canlı tutmamıza ve dışarı çıkmadan günlük hayatımıza devam etmemize yardımcı oldu. Google Meet’i kullanarak ofis toplantılarınızı, okul sınıflarınızı veya yalnızca sosyal bir buluşmayı düzenleyebilirsiniz. Ancak sanal yapıya geçmek kolay olmadı. Ve daha önce böyle bir hizmeti hiç kullanmamış öğretmenler ve öğrenciler […]

Google Meet, bu benzeri görülmemiş zamanlarda vazgeçilmez bir yardım kaynağı olmuştur. Başkalarıyla olan bağımızı canlı tutmamıza ve dışarı çıkmadan günlük hayatımıza devam etmemize yardımcı oldu. Google Meet’i kullanarak ofis toplantılarınızı, okul sınıflarınızı veya yalnızca sosyal bir buluşmayı düzenleyebilirsiniz.

Ancak sanal yapıya geçmek kolay olmadı. Ve daha önce böyle bir hizmeti hiç kullanmamış öğretmenler ve öğrenciler için göz korkutucu olabilir. Akla pek çok soru gelecek.

Öğrencilerin endişelendiği bir şey de öğretmenin Google Meet’te, özellikle derslere katılmak için okul hesabını kullandıklarında ekranlarını görebilmesidir. Öğrencilerin böyle bir şey için endişelenmek için pek çok nedeni var. Bunu yapmamalısın, ancak çoğu zaman çocukların sınıfta dikkat etmediğini söylemek güvenlidir.

Yaramazlık kelimesi çocuk kelimesinden sonra gelir. Yani, tarayıcınızda açmamanız gereken bir sekmeniz olsun veya başka bir uygulamada arkadaşlarınızla konuşuyor olun (ancak Google Meet’te öğretmen sohbeti görebilir) veya planladığınız her ne ise yapmak için, öğretmenin ekranınızı göremeyeceği için rahatlayabilirsiniz. Paylaşmadığınız sürece hayır. Ve bunu yanlışlıkla paylaşmanız pek olası değil, bu yüzden oldukça güvendesiniz.

Ancak öğretmenin ekranınızı görmesine ihtiyacınız varsa, onu paylaşmanız gerekir. Ekranınızı paylaşmak için toplantı araç çubuğundaki ‘Şimdi Sunum Yap’ seçeneğine tıklayın.

Bir menü görünecektir. Tüm ekranınızı, bir uygulama penceresini veya yalnızca bir Chrome sekmesini paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğinize tıklayın.

Ardından, seçtiğiniz şeye bağlı olarak, paylaşmak istediklerinizi daha fazla seçmeniz gerekecek. “Tüm ekranınız” ı seçerseniz, paylaşım oturumu hemen başlayacaktır. Ancak, “Bir pencere” veya “Bir krom sekmesi” ni seçerseniz, paylaşmak istediğiniz pencereyi veya sekmeyi daha fazla seçmeniz gerekir.

Ekranınızın içeriğini öğretmeninizle nasıl paylaşacağınızı bulmaya çalışıyorsanız, buldunuz. Ama bunun yerine ders sırasında başka bir şey yaparken yakalanıp yakalanmayacağınızı anlamaya çalışıyor olsaydınız, bilge bir söz. Sınıfa devam ederken bundan kaçınmalısınız. Öğretmeninizin zaten video dersi kurulumuna geçişte sorun yaşıyor olması muhtemeldir, öğrencilerin dinleyip dinlemediği konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top