İOS 16 ile iPhone’unuzdan Kişileri Dışa Aktarma

Kişilerinizi dışa aktarın ve bir kişiyle kolayca paylaşın, korumak için cihazınıza kaydedin veya başka bir platforma aktarın.

Zaman içinde telefonlarımızda biriktirdiğimiz kişi sayısı akıllara durgunluk veriyor. Bu kişileri kaybettiğinizi ve birisiyle iletişim kurmanın hiçbir yolunun olmadığını hayal edin. Bir kabus gibi geliyor, değil mi? Çoğumuz iCloud’da kişilerimizin yedeğine sahip olsak da, bir şekilde bu yedeklemeye erişimi de kaybedersek ne olur?

Kişileri dışa aktarmak, çevrimdışı bir sürücüde her zaman tüm kişilerinizin bir kopyasına sahip olduğunuzdan emin olmanın harika bir yoludur. Artık iOS 16 ile tüm kişilerinizi doğrudan iPhone’unuzdan kolayca ve hızlı bir şekilde dışa aktarabilir ve tercih ettiğiniz uygulamayı kullanarak paylaşabilir veya cihazın kendisine kaydedebilirsiniz. Kişilerinizi Apple olmayan bir cihaza aktarmak için de kullanabilirsiniz.

Kişiler Uygulamasından Kişileri Dışa Aktarın

Kişileri dışa aktarmak çok basit bir işlemdir ve bir dosyayı biriyle paylaşmak veya cihazınıza kaydetmek kadar kolaydır.

İlk olarak, ana ekrandan veya cihazınızın uygulama kitaplığından Kişiler uygulamasına gidin.

iPhone’unuzdaki kişiler açıldığında, liste görünümüne gitmek için ‘Listeler’ düğmesine dokunun, eğer orada değilse.

Şimdi, bir bindirme menüsü görünene kadar dışa aktarmak istediğiniz kişi listesine dokunun ve basılı tutun.

Kaplama menüsü göründüğünde, devam etmek için ‘Dışa Aktar’ seçeneğine dokunun.

Paylaşım sayfası açılacaktır. Ancak kişileri herhangi bir uygulamada paylaşmadan önce, paylaşırken tüm kişilerden bazı alanları (takma adlar, adresler veya diğer kişisel bilgiler gibi) kaldırmayı da seçebilirsiniz. Bunu yapmak için ‘Filtre Alanları’ seçeneğine dokunun.

Varsayılan olarak, tüm alanlar seçilecektir. Seçimini kaldırmak için paylaşmak istemediğiniz alana dokunun. Seçim kaldırıldıktan sonra devam etmek için ‘Bitti’ düğmesine dokunun.

Paylaşım sayfasına geri döneceksiniz. Artık .VCFkişilerin dosyasını Mesajlar, Posta vb. gibi tercih edilen herhangi bir platformu kullanarak veya AirDrop aracılığıyla yakındaki bir Apple cihazına paylaşabilirsiniz. Aksi takdirde, ‘Dosyalara Kaydet’e dokunarak iPhone’unuzdaki Dosyalar uygulamasına da kaydedebilirsiniz.

Ve bu kadar. Bu listedeki tüm kişileri başarıyla dışa aktardınız. Benzer şekilde, iPhone’unuzdaki herhangi bir listeden kişileri dışa aktarmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Buyrun millet. Yukarıdaki yöntemi kullanarak, kişileri bir VCF dosya biçiminde hızlı bir şekilde dışa aktarabilirsiniz. VCF dosyası, kişileri depolamak için popüler bir dosya biçimidir ve dosya, diğer platformlardaki çoğu kişi uygulamasıyla uyumlu olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir