Windows 10'da Hareketli Canlı Duvar Kağıdı Nasıl Elde Edilir

Bilgisayarlarında uzun saatler boyunca çalışan birçok kullanıcı genellikle yorgunluk ve konsantrasyon kaybından şikayet eder. Bunun arkasındaki en önemli nedenlerden biri, etraflarında canlı hiçbir şey olmadan monoton görevlere maruz kalmalarıdır. Hareketli veya canlı bir duvar kağıdının resmin içine girdiği yer burasıdır. Sizi neşelendirebilir ve ilginizi canlı tutabilir. Windows 10’da yerleşik bir canlı duvar kağıdı seçeneği bulunmasa […]

Bilgisayarlarında uzun saatler boyunca çalışan birçok kullanıcı genellikle yorgunluk ve konsantrasyon kaybından şikayet eder. Bunun arkasındaki en önemli nedenlerden biri, etraflarında canlı hiçbir şey olmadan monoton görevlere maruz kalmalarıdır.

Hareketli veya canlı bir duvar kağıdının resmin içine girdiği yer burasıdır. Sizi neşelendirebilir ve ilginizi canlı tutabilir. Windows 10’da yerleşik bir canlı duvar kağıdı seçeneği bulunmasa da, bir tane almak için kullanabileceğiniz birçok üçüncü taraf uygulaması vardır. Ayrıca canlı bir duvar kağıdını özelleştirebilir veya küçük bir videoyu tek olarak kullanabilirsiniz.

Canlı duvar kağıtları çekici olsa da, sisteminizin performansını etkileyebilir. Ortalama olarak, CPU’nun% 7-8’ini tüketirler. Eski bir sistem kullanıyorsanız, performansının etkilenmediğinden ve mevcut yapılandırmasının canlı duvar kağıtlarını kolayca destekleyebileceğinden emin olun. Dahası, CPU’nun ağır işler yapmasını sağlamanız gerektiğinde, canlı duvar kağıdını her zaman kapatabilirsiniz.

Hareketli Duvar Kağıdı Elde Etme

Web’de masaüstünüz için size canlı duvar kağıtları alabilecek birkaç uygulama vardır. Ancak, uygulama sisteminize zarar verebileceğinden, kapsamlı bir arka plan kontrolü yapmadan herhangi bir uygulamayı indirmenizi önermiyoruz.

Microsoft Store’da bulunan bir uygulama olan Canlı Duvar Kağıdı, en iyi seçeneklerden biridir. Resmi mağazadan aldığınız için bilgisayarınıza zarar verme ihtimali oldukça azdır.

‘Canlı Duvar Kağıdı’ uygulamasını edinmek için, uygulamayı Microsoft Store’un arama kutusunda arayın ve ardından ENTER tuşuna basın. Arama kutusu sağ üst köşede bulunur.

Arama sonuçlarında ‘Canlı Duvar Kağıdı’nı seçin ve ardından’ Al’ı tıklayın.

Uygulama indirilip yüklendikten sonra, başlatma simgesi işareti görünecektir. Uygulamayı açmak için ‘Başlat’a tıklayın.

Şimdi, uygulama kurulum penceresi açılacaktır. Kurulumu tamamlamak için sonraki sayfalarda ‘İleri’yi tıklayın.

Artık listeden canlı duvar kağıtlarından birini seçebilirsiniz. Masaüstü duvar kağıdınız yapmak için bir tanesini tıklamanız yeterlidir. Bu uygulamanın sunduğu bazı etkileyici canlı duvar kağıtları var. Burada görüntülenen duvar kağıdının yanı sıra, soldaki ‘+’ işaretine tıklayarak daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

İkincisi olan Fluids v2’yi seçerseniz masaüstünüz böyle görünür.

Dahası, canlı duvar kağıtlarını özelleştirebilirsiniz. Uygulama, tercihlerimize göre bir şeyleri özelleştirmek ve ayarlamak için bize birçok seçenek sunuyor.

Canlı duvar kağıdını özelleştirmek için , Görev Çubuğundan sistem tepsisini açın. ‘Canlı’ uygulama simgesine sağ tıklayın ve ardından menüden ‘Duvar Kağıdını Özelleştir’i seçin.

Şimdi sağda duvar kağıdını özelleştirmek için birkaç seçenek göreceksiniz. Tercih ettiğiniz ayara ulaşana kadar bunları birer birer ayarlayın.

Microsoft Store’dan ‘Canlı’ uygulamasını indirin ve masaüstünüzü her zamankinden daha canlı hale getirin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top