Windows 10 Görev Çubuğunda Şimdi Toplantı nedir?

Bu yeni özellik sayesinde Windows 10’da toplantı düzenlemek her zamankinden daha kolay olacak Video konferans uygulamaları bu yıl oldukça kahramanlar oldu. Evlerimizin sınırları içinde tam anlamıyla güvende kalamazdık ve iş ya da okul için ya da onlar olmasaydı sadece arkadaşlarımızla ve ailemizle baş başa kalamazdık. Video konferans uygulamaları arasında üstünlük kurmak için yapılan bu yarışta […]

Bu yeni özellik sayesinde Windows 10’da toplantı düzenlemek her zamankinden daha kolay olacak

Video konferans uygulamaları bu yıl oldukça kahramanlar oldu. Evlerimizin sınırları içinde tam anlamıyla güvende kalamazdık ve iş ya da okul için ya da onlar olmasaydı sadece arkadaşlarımızla ve ailemizle baş başa kalamazdık.

Video konferans uygulamaları arasında üstünlük kurmak için yapılan bu yarışta Zoom Meetings, yakınlardaki Microsoft Teams ve Google Meet gibi diğer popüler uygulamalarla açıkça öne çıktı. Ancak Skype, bir avantaja sahip olmasına rağmen, bu yarışta çok geride kaldı. Microsoft, Windows 10 görev çubuğunda ‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesini tanıtarak bunu düzeltmeyi umuyor.

Windows 10 Görev Çubuğunda Şimdi Buluşun

Microsoft, Windows 10’daki görev çubuğunun sistem tepsisine ‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesini ekliyor. Düğme, Skype hesabı gerektirmeden Skype’ta hızlı bir şekilde toplantı oluşturmak ve toplantıya katılmak için kısayollar olarak çalışacaktır.

Microsoft, Skype’ta herkesin katılabileceği toplantılara ev sahipliği yapmayı kolaylaştırmak amacıyla bu yılın başlarında Skype’ta ‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesini tanıttı. Skype görüntülü aramasına katılmak için artık uygulamaya ve hatta bir hesaba ihtiyacınız yok.

Şimdi, Windows 10 ile ‘Şimdi Toplantı Yap’ entegrasyonu, uygulamayı indirmek zorunda kalmadan bile Skype’ta bir toplantıya ev sahipliği yapmayı veya toplantıya katılmayı daha da kolaylaştırıyor. Bir toplantı oluşturabilir veya bir toplantı bağlantısı veya kodu ile bir toplantıya katılabilirsiniz.

‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesini kullanmak için, bildirim alanına (sistem tepsisi) gidin ve video kamera simgesini tıklayın.

Bir toplantı oluşturmak veya başka birinin toplantılarına katılmak isteyip istemediğinize bağlı olarak ‘Toplantı Oluştur’ veya ‘Şimdi katıl’ düğmelerini tıklayın.

Şimdi Toplantı Yap düğmesi, bilgisayarınızda yüklüyse Skype uygulamasını açacaktır. Değilse, tarayıcınızda doğrudan toplantı yapabileceğiniz Skype Web istemcisini açar. Şu anda bu entegrasyonla yalnızca Microsoft Edge ve Google Chrome tarayıcıları desteklenmektedir.

‘Toplantı Oluştur’ düğmesine tıklamak, toplantı adını düzenleyebileceğiniz, toplantıya davet gönderebileceğiniz ve toplantıya girmeden önce ses ve görüntü ayarlarınızı seçebileceğiniz toplantı önizleme düğmesini açar.

‘Bir Toplantıya Katıl’ düğmesine tıklamak, toplantı bağlantısını veya kodunu girip tek bir tıklamayla toplantıya katıldığınız bir pencere açar.

‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesi, Skype’ta yalnızca birkaç tıklamayla toplantı yapmayı kesinlikle kolaylaştıracak. Ve hatta Microsoft’un mutlaka umduğu gibi yeni kullanıcıları Skype’a çekebilir.

Bu özellik, ilk başta yalnızca Geliştirme Kanalındaki bir İçeriden öğrenenler alt kümesine sunuluyor. Ancak, yavaş yavaş Dev Channel’daki herkese sunulacaktır. Yine de, herkese açık bir Windows Yapımında günün ışığını görüp göremeyeceğinden emin değil.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top