İPhone'da iOS 14'te Widget Etiketini / Adını Gizleyebilir misiniz?

Hayır, yapamazsın, açık ve basit. İPhone kullanıcıları, Android kullanıcıları yıllar boyunca her gündeme getirdiğinde Ana ekran özelleştirmesini omuz silkip reddetmiş olsalar da, resmen bunun için deliriyorlar (ben de dahil). Sosyal medya, güzel Ana ekran estetiğini gösteren kullanıcılarla doludur. Ayrıntılı kısayol numaralarına kendinizi kaptırmaktan, simgeleri değiştirmekten, bu mükemmel görünümü elde etmek için çeşitli üçüncü taraf uygulamalarını […]

Hayır, yapamazsın, açık ve basit.

İPhone kullanıcıları, Android kullanıcıları yıllar boyunca her gündeme getirdiğinde Ana ekran özelleştirmesini omuz silkip reddetmiş olsalar da, resmen bunun için deliriyorlar (ben de dahil). Sosyal medya, güzel Ana ekran estetiğini gösteren kullanıcılarla doludur.

Ayrıntılı kısayol numaralarına kendinizi kaptırmaktan, simgeleri değiştirmekten, bu mükemmel görünümü elde etmek için çeşitli üçüncü taraf uygulamalarını widget’lar için kullanmaya kadar, hiçbir şeyde durmuyoruz. Ancak yolda hafif bir tümsek var. Ve dışarıdaki birçok insanı rahatsız ediyor – aletlerin adı / etiketi. Ana ekranda (sistem uygulaması veya üçüncü taraf uygulaması) hangi widget’ı kullanıyor olursanız olun, widget’ın altında bir etiket bulunur.

Ne gibi görünüyor.

Ve birçok kullanıcı bunun estetiğiyle karıştırıldığını söylüyor. Ve kesinlikle öyle. Öyleyse, pencere öğesi adından kurtulmanın ve Bugün görünümünde olduğu gibi düzgün görünmesini sağlamanın bir yolu var mı?

Nasıl görünmesini istiyoruz.

Ne yazık ki yok. Hangi widget’ı kullanıyor olursanız olun, Giriş ekranına eklerken etiket olarak bir şey görüntüler. Sistem uygulamaları, aynı zamanda widget türü olan adlarını gösterecekler, bu yüzden o kadar kötü görünmüyor. Ancak Widgetsmith veya Color widget’lar gibi üçüncü taraf uygulamalarla, hangi widget türünü kullanıyor olursanız olun, uygulama adı widget etiketi olarak olacaktır, uygulama vibe’yi öldürebilir. Özellikle uygulamayı birden fazla widget için kullanıyorsanız.

Ancak maalesef bunun için henüz bir çözüm yok. Belki gelecekte Apple, uygulama ve widget adlarını gizleme özelliğini sunabilir. Ama bu pek olası değil, bu yüzden bu arada umut ve uzlaşmadan başka yapacak bir şey yok. Kim bilir, belki widget isimleri üzerinizde büyür. (Oğlum, bu çok fazla sorun !.)

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top