DÜZELTME: iOS 12'yi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a yükledikten sonra kötü pil ömrü

iOS 12, iOS cihazlar için bugüne kadarki en rafine yazılım güncellemelerinden biridir. İOS 12’yi yükledikten sonra iPhone 6 veya 6 Plus’ınızda zayıf pil ömrü alıyorsanız, arıza sadece iPhone’unuzdadır. Kurulum, uygulamalar veya eskiyen donanım olabilir. İOS 12’den sonra zayıf pil ömrü alıyorsanız, sorunu çözmek için ipuçları aşağıda verilmiştir. Bir hafta bekle İPhone 6/6 Plus’ınıza iOS 12’yi […]

iOS 12, iOS cihazlar için bugüne kadarki en rafine yazılım güncellemelerinden biridir. İOS 12’yi yükledikten sonra iPhone 6 veya 6 Plus’ınızda zayıf pil ömrü alıyorsanız, arıza sadece iPhone’unuzdadır. Kurulum, uygulamalar veya eskiyen donanım olabilir.

İOS 12’den sonra zayıf pil ömrü alıyorsanız, sorunu çözmek için ipuçları aşağıda verilmiştir.

Bir hafta bekle

İPhone 6/6 Plus’ınıza iOS 12’yi yeni yüklediyseniz, muhtemelen iPhone’unuz yeni yazılıma adapte olduğu için zayıf pil ömrü görüyorsunuz. Yaygındır. Ve her büyük iOS güncellemesi yayınlandığında gerçekleşir.

Birkaç gün bekle. Hiçbir şey yapma. Pil yedeklemesi, iPhone’unuz iOS 12 için gerekli temizlik çalışmasıyla bittiğinde kendi kendine daha iyi hale gelecektir.

OKUYUN: iOS 12 Pil Ömrü İncelemesi: İnanılmaz

Uygulamalara göre pil kullanımını kontrol edin

iOS 12 büyük bir güncellemedir. Yazılım düzeyinde o kadar çok değişiklikle birlikte gelir ki, iPhone 6 veya 6 Plus’ınızda yüklü olan uygulamalar henüz yeni yazılımla uyumlu değildir ve bu nedenle pilin bitmesine neden olur.

İPhone 6’nızı öğle yemeğinden önce yatağa koyan uygulamalar olmadığından emin olmak için Ayarlar »Pil bölümüne gidin ve iPhone kaynaklarınızı gereksiz yere kullanan herhangi bir uygulamayı bulmak için uygulamalara göre pil kullanımı raporuna bakın.

İPhone’unuzun pilini gereksiz yere kullanan uygulamaları kaldırın.

Bir uygulama önemliyse, önce onu iPhone’unuzdan kaldırın ve ardından App Store’dan hemen indirin. Uygulamanın yeniden yüklenmesi, önbelleğini temizler ve bu sorunu çözebilir.

Temiz bir şekilde sıfırlayın

Uygulamalar değilse, iOS 12’deki pil boşaltma sorununu çözmek için iPhone 6’nızla yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz.

GÖR: iPhone nasıl düzgün şekilde sıfırlanır

İOS 12’de pilin bitmesi sorununu çözme konusunda tüm bildiğimiz bu kadar. Bu sayfaya ekleyeceğiniz bir şey varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top