Microsoft Teams’de Sohbet Nasıl Silinir

Microsoft Teams, Office 365’teki ekip çalışmasının merkezidir. Nerede olursanız olun – internete bağlı olduğunuz sürece – kendi başınıza ve ekip arkadaşlarınızla işlerinizi halledebilirsiniz. Microsoft Teams ile her yerden çalışırken ekip arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, dosya paylaşabilir ve senkronizasyonda kalabilir ve ekip olarak üretkenliğinizi sürdürebilirsiniz. Microsoft Teams’de tüm ekiple yapılan görüşmeler, herhangi bir kanaldaki ‘Gönderiler’ sekmesinde yayınlanır. […]

Microsoft Teams, Office 365’teki ekip çalışmasının merkezidir. Nerede olursanız olun – internete bağlı olduğunuz sürece – kendi başınıza ve ekip arkadaşlarınızla işlerinizi halledebilirsiniz. Microsoft Teams ile her yerden çalışırken ekip arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, dosya paylaşabilir ve senkronizasyonda kalabilir ve ekip olarak üretkenliğinizi sürdürebilirsiniz.

Microsoft Teams’de tüm ekiple yapılan görüşmeler, herhangi bir kanaldaki ‘Gönderiler’ sekmesinde yayınlanır. Sekme varsayılan olarak tüm kanallarda bulunur ve silinemez. Ancak sekmedeki konuşmaları veya mesajları silebilirsiniz.

Ekibinize gönderdiklerinizi geri izlemeniz ve silmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, istediğiniz zaman Microsoft Teams’de yapabilirsiniz.

Takım Sohbetlerindeki Mesajları Silme

Microsoft Teams uygulamasında, soldaki ‘Ekipler’i tıklayın, ardından konuşmayı silmek istediğiniz ekibe gidin ve’ Gönderiler ‘sekmesini seçin.

Şimdi silmek istediğiniz mesaja gidin ve imleci üzerine getirin. Mesajın sağ köşesinde bir dizi tepki emojisi görünecektir. ‘Diğer’ seçeneğine tıklayın (üç nokta).

Ekranda bir bağlam menüsü görünecektir. ‘Sil’ seçeneğine tıklayın ve mesaj silinecektir. Ve akranlarınıza bir şeyi sildiğinize dair bildirimde bulunulmayacak. Mesaj sadece sonlarından gitmiş olacak.

Ekibinize gönderdiğiniz konuşmaları ve mesajları silin.

Mesajı ‘Bu mesaj silindi’ o mesajın yerine ekranda belirecektir yanında bir ‘Geri Al’ seçeneği ile. Silme işlemini geri almak istiyorsanız üzerine tıklayın.

Microsoft Teams’de Özel Sohbeti Silme

Microsoft Teams’de silebileceğiniz yalnızca ekip genelindeki konuşmalar değildir. Takım arkadaşlarınızla özel görüşmeleri de silebilirsiniz.

Özel sohbetlere gitmek için soldaki ‘Sohbet’ seçeneğine tıklayın ve sohbeti silmek istediğiniz sohbeti açın. Ardından mesaja gidin ve imleci mesajın üzerine getirin. Şimdi, ‘Diğer’ seçeneğine tıklayın ve ‘Sil’i seçin. Bu, mesajı alıcı zaten görmüş olsa bile her iki uçtan da silecektir.

Microsoft Teams’de özel bir sohbette bir görüşmeyi silin.

Sonuç

Microsoft Teams, iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmak ve mükemmel bir uyum içinde birlikte çalışmak için harika bir yerdir. Tüm ekip arkadaşlarınızla sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilirsiniz, ancak daha da iyisi, düzeltmeniz gereken bir hata yapmanız durumunda her zaman Teams’de önceden gönderilen mesajları geri takip edebilir ve silebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top